Demokracia a občania: Ako zvyšovať angažovanosť ľudí na miestnej úrovni?

23.11.2023 |

Demokracia a občania: Ako zvyšovať angažovanosť ľudí na miestnej úrovni?

Výzvy, ktorým v posledných rokoch svet čelí, prinášajú recesiu demokracie a čoraz viac prispievajú k polarizácii spoločnosti. Práve miestne samosprávy sú tými, ktoré sa ukazujú ako dôveryhodnejšie v porovnaní s národnými vládami – majú totiž možnosť aktívne zapojiť občanov a pružne aj inovatívne reagovať na naliehavé záležitosti, akými sú napríklad humanitárna pomoc alebo hospodárske krízy.

O tom, ako môžu samosprávy zvýšiť angažovanosť svojich občanov a občianok, budú diskutovať viceprimátorka Gdansku Monika Chabrior, viceprimátorka Bratislavy Lenka Antalová Plavuchová, viceprimátor Budapešti Gábor Kerpel Fronius a Nicole Wright Patrick, programová manažérka National Democratic Institute.

Diskusia sa uskutoční v spolupráci s National Democratic Institute, ktorý sa zameriava na vedenie samospráv a v krajinách Vyšehradskej štvorky realizuje dlhodobý program Stredoeurópska iniciatíva pre demokraciu.


11:45 – 12:30 Demokracia a inovácie v prostredí samospráv strednej Európy (Monika ChabiorLenka Antalová PlavuchováGábor Kerpel Fronius; moderuje Nicole Wright Patrick)

This site is registered on wpml.org as a development site.