Lenka Antalová Plavuchová

Lenka Antalová Plavuchová

viceprimátorka | Bratislava

Lenka Antalová Plavuchová je námestníčkou primátora Bratislavy so zameraním na mestské nájomné bývanie a sociálnu politiku. Je veľmi skúsená komunálna politička s priamym zameraním na dostupné bývanie, rozvoj nájomného bývania a inovatívnosť stratégie pri získavaní mestského bytového fondu s ohľadom na sociálny dopad a zlepšenie dostupnosti bývania.

Od roku 2010 je miestnou poslankyňou mestskej časti Bratislava-Rača a od roku 2018 aj poslankyňou mestského zastupiteľstva Bratislavy. Pôsobila v komunitnom rozvoji, vzdelávacej politike a v množstve národných projektov v rámci mimovládneho sektora na Slovensku. Je zakladateľkou komunitného centra, ktoré vzniklo rekonštrukciou starého opusteného miesta v Rači.

Pred nástupom do funkcie námestníčky primátora Bratislavy pôsobila ako vicestarostka v mestskej časti Bratislava-Rača so zameraním na verejné priestranstvá, vzdelávanie a komunikáciu.

Impact Summit:
11:45 – 12:30 Demokracia a inovácie v prostredí samospráv strednej Európy (Lenka Antalová Plavuchová, Monika Chabior, Gábor Kerpel Fronius; moderuje Nicole Wright Patrick)

This site is registered on wpml.org as a development site.