Monika Chabior

Monika Chabior

viceprimátorka | Gdaňsk

Monika Chabior je ako viceprimátorka zodpovedná za sociálnu politiku a vzdelávanie. Strategicky koordinuje oblasť ľudských práv a politiky integrácie, bývania, podpory zdravia a sociálnych/občianskych inovácií. Zameriava sa na rovnosť, sociálnu spravodlivosť a posilnenie postavenia.
V posledných troch rokoch bola zodpovedná za bezproblémové fungovanie vzdelávacích a sociálnych služieb počas pandémie COVID-19, budovanie systému krízovej reakcie na podporu ukrajinských utečencov a ochranu diskriminovaných menšín v nepriateľskom, antidemokratickom politickom prostredí. Hovorí, že nič z toho, na čom pracovala, by nebolo úspešné bez silnej občianskej spoločnosti a spolupráce s Európskou úniou.

Monika je sociologička a angažovala sa v mimovládnych a aktivistických hnutiach. Verí, že miestne samosprávy potrebujú silných občianskych partnerov, aby našli najlepšie riešenie výziev, ktorým všetci čelíme, napr. klimatickej kríze, autoritárskym tendenciám alebo politickým nepokojom.

Impact Summit:
11:45 – 12:30 Demokracia a inovácie v prostredí samospráv strednej Európy (Monika Chabior, Lenka Antalová Plavuchová, Gábor Kerpel Fronius; moderuje Nicole Wright Patrick)

This site is registered on wpml.org as a development site.